Portmone Блог Статтi Корисна інформація До якого числа подаються свідчення лічильників води

До якого числа подаються свідчення лічильників води

Оплата комунальних послуг є важливим, але не єдиним завданням кожного українського споживача. Власники нерухомості також повинні надавати постачальникові послуг інформацію про фактичний обсяг використаних ресурсів у встановлений термін. Не знаєте, до якого числа подаються показники води? Це залежить від компанії, що надає послугу:

 • «Київводоканал» — до останнього дня місяця включно;
 • «Львівводоканал» — до передостаннього робочого дня місяця включно;
 • «Харківводоканал» — до 20 числа.

Якщо абонент не встиг повідомити інформацію вчасно, йому буде нарахований середній обсяг. Дізнатися, з якого числа подавати лічильники води, а також уточнити дату завершення приймання даних можна на сайті вашого водоканалу.

Як правильно знімати показники

Лічильники встановлюються на стічних трубах у санвузлі та на кухні. Прилад для обліку холодної води зазвичай має синій корпус, для гарячої — червоний. Якщо ви вперше фіксуєте обсяг фактичного споживання, переконайтеся, що лічильники встановлені правильно. Відкрийте кран з гарячою водою та спостерігайте за шестернею на відповідному пристрої. Якщо вона рухається, то прилад встановлений згідно з нормативами. Якщо лічильники переплутані, зверніться до робітників водоканалу. Прилад холодної води не розрахований на окріп, тому проблему необхідно терміново усунути.

Джерело фото: vodokanal.kharkov.ua 

Фактична витрата води демонструється на панелі. У верхній частині є табло з цифрами (зазвичай їх 8). Вони розділені комою та різними кольорами:

 • чорні (на початку) вказують на витрати води у кубометрах (м³);
 • червоні (останні 3 цифри після коми) рахують використані літри.

Постачальникові послуги потрібно повідомляти показники у кубометрах (м³). Червоні цифри (л) ігноруйте. Можна округляти значення. Наприклад, на табло приладу видно цифри 0064,521. Можете записати 0065 м³. Процес визначення фактичного обсягу ідентичний для всіх типів приладів.

 Джерело фото: lubnyteplo.com.ua 

Як передати показники на Portmone

Спочатку слід зареєструватися на сайті. Для передачі показників через «Портмоне» необхідно створити шаблон платежу. Для цього виконайте кілька простих дій:

 1. Авторизуйтеся на сайті Portmone.com і зайдіть в особистий кабінет.
 2. Знайдіть у каталозі категорію «Комунальні послуги» та оберіть її.
 3. У розділі, що відкрився, виберіть свою область, район і місто.
 4. Знайдіть і оберіть у списку компаній свій водоканал.
 5. На сторінці введіть номер особового рахунку. Він вказаний у рахунку на оплату.
 6. ‎Клацніть на полі «Створити шаблон».
 7. Зайдіть до розділу «Шаблони» в особистому кабінеті.
 8. Виберіть свого постачальника води та заповніть поля з реквізитами банківської картки, з якої плануєте оплачувати послугу.
 9. Зазначте адресу електронної пошти. На неї надходитимуть квитанції.

Тепер ви зможете подавати показники лічильника та оплачувати водопостачання з мінімальними витратами часу. Щоб передати інформацію про фактичне споживання води, скористайтеся цією інструкцією:

 1. Знайдіть функцію «Передача показників» у меню особистого кабінету. 
 2. Виберіть у списку водоканал.
 1. Запишіть показники лічильників гарячої та холодної води.
 1. Клацніть на полі «Передати показники».

Отримавши цю інформацію, водоканал розрахує фактичний обсяг, використаний протягом місяця. У встановлений термін користувачі Portmone одержують в особистому кабінеті рахунок на оплату водопостачання. На електронну пошту надходить повідомлення з нагадуванням про необхідність оплати.

Як коригувати показники лічильників води

Важливо повідомляти дані щодо фактичного споживання у встановлений період. Якщо абонент пропустив терміни передачі показників лічильників води, постачальник послуги розрахує середній обсяг. Як правило, у таких ситуаціях сума в рахунку вища. Але є можливість скоригувати показники на сайті водоканалу. Для цього слід виконати такі дії:

 1. Увійдіть до особистого кабінету.
 2. Внесіть фактичні показники.
 3. Натисніть на полі «Подати» та підтвердьте дію.
 4. Дочекайтеся повідомлення про те, що дані отримані, й натисніть на полі «Ок».
 5. Зайдіть на сторінку показників і переконайтеся, що зазначений обсяг відповідає фактичному.

Важливо! Коригувати можна до 20 кубометрів.

Якщо різниця більша, і у вас виникли складнощі з внесенням фактичних даних, залиште повідомлення на сайті або зателефонуйте за контактним номером телефону у водоканал. Менеджер компанії допоможе розв’язати проблему.

Інші способи подання показників

Сервіс Portmone пропонує зручний механізм передачі показників, що дозволяє нашим клієнтам значно заощаджувати час. Але є також інші методи. Ви можете повідомити фактичні обсяги безпосередньо постачальникові послуги:

 • на сайті водоканалу в особистому кабінеті абонента;
 • на сторінках соціальних мереж;
 • зателефонувавши у кол-центр.

Якщо немає можливості подати показники через інтернет, відвідайте відділ роботи з абонентами. Незалежно від способу, важливо спочатку дізнатися у постачальника, коли приймаються дані лічильників. Після закінчення встановленого терміну показники надати не вийде. Після зазначеної дати водоканал підбиває підсумки місяця та розсилає клієнтам рахунки на оплату.

Переваги подання показників води на Portmone.com

Користувачі нашого сервісу можуть передавати показники всього в кілька кліків. Багато клієнтів уже оцінили комплексні переваги «Портмоне», серед яких:

 • зручний та інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, докладна інструкція внесення даних;
 • економія часу. Після створення шаблону подання показників приладу обліку відбувається швидко та просто;
 • можливість повідомляти дані та платити за рахунком на одному сайті.

Використовуючи кешбек і підписуючись на вигідні тарифні плани, користувачі нашого сервісу можуть заощадити на комісії під час оплати комунальних послуг. Отримати інформацію про актуальні пропозиції, акції та знижки можна на сайті Portmone. Реєструйтеся та відкривайте для себе нові можливості у сфері онлайн-платежів!

Рекомендовані статті

Золотий призер в номінації «Кращий сервіс онлайн-платежів» в 2016-2021 роках за версією PaySpace Magazine Awards

Portmone.com - перша компанія в Україні, яка пройшла міжнародний аудит безпеки по стандарту PCI DSS і отримала відповідний сертифікат від компанії SRC