Перереєстрація авто на нового власника: що потрібно

Перереєстрація авто на нового власника: що потрібно
Stanislav Shulga
Stanislav Shulga
5 852

Законодавчі зміни, що відбулися протягом останніх років, значно полегшили процедури набуття у власність автівки після купівлі, обміну, отримання спадщини та дарування. Щоб перереєструвати транспортний засіб на нового власника, нині вистачить одного робочого дня. Зробити це можна в територіальному сервісному центрі МВС, ЦНАПі або через Дію. Розповідаємо, що потрібно для переоформлення авто і скільки коштує послуга.

Як переоформити автомобіль

Для оформлення ТЗ на нового власника за класичною схемою необхідно звернутися до будь-якого ТСЦ МВС незалежно від місця реєстрації автівки, продавця і покупця. Втім, якщо ви бажаєте використовувати номерні знаки зі старої машини, доведеться обрати той сервісний центр, в якому вони зберігаються. 

Після відокремлення експертного дослідження автотранспорту від реєстраційної процедури, з кінця позаминулого року переоформлення вживаних автівок стало можливим також у центрах надання адміністративних послуг.

Перереєстрація авто онлайн через мобільний застосунок Дія доступна українцям з грудня 2023 року. Послуга поширюється лише на угоди купівлі-продажу, що мають відповідати низці вимог. Детальніше на них зупинимося далі.

До речі, в разі зміни власника автотранспорту договір ОСЦПВ продовжує діяти аж до спливу терміну, вказаного в договорі. Щоправда, обов’язкове страхування автівки нині зовсім не є проблемою. Купити автоцивілку онлайн ви можете на сайті або в мобільному застосунку Portmone. Серед пропозицій від перевірених страховиків доступні варіанти з франшизою та додатковим покриттям.

Документи для переоформлення авто

Для реєстрації автівки на нового власника потрібно підготувати:

 • паспорти та ідентифікаційні коди продавця і покупця;
 • свідоцтво про реєстрацію ТЗ (техпаспорт), оформлене на старого власника;
 • документ, що підтверджує право власності на рухоме майно. Це може бути договір купівлі-продажу, дарування або свідоцтво про право на спадщину. Угоди купівлі-продажу автівки в Україні укладаються як у нотаріуса, так і в сервісному центрі. Останній варіант є безоплатним;
 • довідку про оцінну вартість автотранспорту. Її можна отримати безпосередньо в СЦ МВС або замовити в компанії, що надає відповідний вид послуг. За необхідності оцінка може бути здійснена онлайн, за фото;
 • квитанції про сплату податку (5% — за другий, 18% — за третій та подальші продажі). Також стягується 1,5% військового збору, якщо право власності переоформляється по договору купівлі-продажу вже не вперше за поточний календарний рік;
 • документальне підтвердження оплати послуг СЦ, бланку свідоцтва (якщо власник бажає мати фізичний документ) і номерів;
 • довіреність — у разі залучення до процедури представника.
Перелічені документи для перереєстрації авто надаються лише в разі особистого звернення до сервісного центру або ЦНАПу чи доручення справи довіреній особі. Заява на переоформлення складається на місці. Електронна угода не передбачає жодних паперів і може укладатися та реєструватися без власника. 

Раніше для переоформлення ТЗ був потрібен висновок експертного дослідження, проведеного працівниками відповідної служби Міністерства або іншої держустанови, що здійснює судово-експертну діяльність. Його мета — підтвердження справжності реєстраційних документів та ідентифікаційних номерів автівки. У червні минулого року Кабмін скасував цю вимогу для всіх випадків, крім першої реєстрації авто, ввезеного з-за кордону. Про процедуру розмитнення та реєстрації імпортованих колісних засобів ми вже раніше розповідали в нашому блозі.

Отже, проведення експертизи під час переоформлення ТЗ наразі є добровільним. Строк дії висновку — 10 днів. Спрощена реєстраційна процедура в СЦ або ЦНАПі займає близько 25 хвилин.

Як перереєструвати авто в Україні

Процедура переоформлення авто в ТСЦ Міністерства внутрішніх справ і центрах надання адміністративних послуг є приблизно однаковою та проходить у кілька етапів:

 • вибір найзручнішого центру для здійснення реєстрації;
 • зайняття місця в електронній черзі. Ви можете прийти до СЦ чи ЦНАПу в будь-який день або записатися заздалегідь;
 • подання заяви у вікні оператора;
 • здійснення необхідних платежів через касу або термінал;
 • подання в точці реєстрації пакета документів, перелік яких ми наводили вище, отримання нових номерів і техпаспорта (свідоцтва).
Важливо! Згідно з нормами Цивільного кодексу ТЗ переходить у власність не після підписання договору купівлі-продажу, отримання дарчої чи свідоцтва про спадщину, а після державної реєстрації авто. Керувати автівкою новий власник може лише після одержання техпаспорта і номерного знаку (якщо він змінюється), до цього — хіба що на підставі довіреності чи тимчасового реєстраційного талона.

Переоформлення авто через Дію

Процедура перереєстрації колісного засобу може проходити в онлайн-форматі лише в разі укладення договорів купівлі-продажу:

 • об’єктом яких є легковики. Крім них за допомогою Дії дозволяється переоформлювати мотоцикли та мопеди. Щоб перереєструвати бус або вантажівку, потрібно звертатися у СЦ МВС або ЦНАП;
 • що укладаються між двома фізичними особами, котрі зареєстровані в Україні та користуються паспортом у вигляді ID-картки. Інформація про місце проживання має бути задекларована в Єдиному державному реєстрі. Якщо ви купуєте машину у компанії або іноземного громадянина, оформлення відбувається в загальному порядку;
 • котрі не передбачають стягнення податку. Нагадаємо, що оподаткуванню підлягають ТЗ не старші 5 років, ціна яких перевищує 375 мінімальних зарплат станом на 1 січня податкового року. Зараз це 2 662 500 грн. Крім того, особи, що продають друге чи третє авто за рік, зобов’язані сплачувати податок з продажу (про його розмір ми вже згадували вище). Отже, в таких випадках ані продавці, ані покупці не можуть скористатися перевагами онлайн-послуги. 

Обов’язковими умовами перереєстрації машини через Дію є правдивість інформації, що надається в електронному вигляді, відсутність учасників договору і самого ТЗ в базах розшуку, а також юридичних обтяжень — арешту, перебування в заставі, заборони відчуження рухомого майна з інших причин тощо.

Однією за найпоширеніших підстав для відмови в переоформленні автівки в онлайн-форматі є виявлення під час перевірки заявки неправдивої інформації або розбіжностей в наданих відомостях. Тому під час оформлення угоди в державному сервісі цифрових послуг уважно перевіряйте, чи правильно ви вписали дані, котрі запитує система.

Крім того, враховуйте, що купівля-продаж автотранспорту за допомогою Дії доступна лише безпосереднім учасникам угоди — старому і новому власникам. Функція переоформлення рухомого майна представником за генеральною довіреністю наразі не передбачена сервісом. Щоправда, не виключено, що вона може з’явитися пізніше.

Впровадження в країні онлайн-послуг значно спрощує бюрократичні процедури та дозволяє мінімізувати корупційну складову. Сьогодні через інтернет можливо не тільки здійснити реєстрацію автівки, а й придбати страховку і сплатити штраф ПДР.

Перереєстрація авто в Дії

Щоб укласти угоду купівлі-продажу і переоформити ТЗ без участі нотаріуса й ТСЦ МВС, продавцеві та покупцеві потрібно увійти в мобільний застосунок та обрати розділ «Водієві». Фізична особа, що відчужує автівку, має вчинити наступні дії:

 • вибрати функцію «Продати транспортний засіб»;
 • підтвердити належність автомобіля лише їй та відсутність заборон щодо продажу;
 • зазначити ціну об’єкта;
 • заповнити дані на рухоме майно;
 • вказати свої контакти.
Після підтвердження операції буде сформований QR-код або посилання, що надсилається контрагенту за договором. 

Своєю чергою, покупцеві необхідно:

 • просканувати QR-код чи перейти за посиланням;
 • ознайомитися з умовами угоди, станом і характеристиками ТЗ;
 • визначитись із використанням номерного знака — залишити старий, вибрати новий або сформувати індивідуальний;
 • обрати форму техпаспорта (лише електронний чи е-документ + пластик);
 • вказати дані для надсилання номерів і свідоцтва «Укрпоштою». Термін доставлення — 5 днів;
 • оплатити послугу.

Після перевірки даних системою обидві сторони отримують сповіщення в застосунку і скріплюють договір електронним підписом, після чого документ реєструється в СЦ. У старого власника техпаспорт зникає з Дії, у нового — з’являється.

Скільки часу потрібно для укладення угоди та переоформлення права власності? Заповнення форм у цифровому сервісі займає близько 20 хвилин. Сервісні центри зазвичай обробляють заяви протягом робочого дня.

Грошові розрахунки між сторонами можуть здійснюватися до або після підписання договору. Людина, що купила автівку через Дію, все ж таки має один раз прийти в найближчий сервісний центр, щоб здати старі номери та свідоцтво. Втім, законодавство не передбачає для цього жодних строків.

Вартість переоформлення автомобіля в Україні

Обов’язкові платежі за перереєстрацію колісних засобів у 2024 році передбачають:

 • сервісну послугу — 350 грн;
 • електронний техпаспорт — безоплатно, фізичний — 405 грн;
 • отримання номерних знаків — 360 грн (у разі самостійного вибору серед доступних варіантів), 20 000–80 000 (у випадку замовлення платної комбінації). Покупець, що вирішив залишити старі знаки, не платить нічого;
 • пересилання «Укрпоштою» — 294 грн.

Мінімальна вартість послуги становить 350 грн, максимальна — залежить від вибору номерного знака, застосування і розміру оподаткування. Пенсійний збір під час переоформлення ТЗ на нового власника не сплачується. 

Після придбання в Україні автівки з пробігом новому власникові варто перевірити термін дії автоцивілки. Якщо він закінчується, придбати новий поліс можна на сайті чи в мобільному застосунку «Портмоне». Крім того, на нашій платформі доступне швидке оформлення Зеленої карти, без якої не обійтися під час виїзду на автівці за кордон. Страхові послуги та функції, що дозволяють сплачувати штрафи за порушення правил дорожнього руху і паркування в неналежному місці, ви легко знайдете в розділі каталогу «Транспорт».

Сподобалась стаття? Оцініть, будь ласка. Автору буде приємно 😌
Та поділіться в месенджерах
Коментарі