Що таке BankID

Що таке BankID
Stanislav Shulga
Stanislav Shulga
185

Уже кілька років поспіль українці авторизуються на сайтах державних послуг та інших порталах, використовуючи банківські дані замість пароля. Система електронної ідентифікації BankID є дуже зручною та дозволяє швидко підтвердити особистість користувача. А ще вона безпечна, що дуже важливо в умовах сучасних ризиків.

Система BankID має неабиякий попит серед українців, і цей факт підтверджують статистичні дані Нацбанку. Лише за перший квартал 2024 року зафіксований значний приріст кількості успішних електронних ідентифікацій: порівняно з попереднім аналогічним періодом показник зріс на 16% (16,1 млн). 

Сьогодні учасниками системи BankID НБУ є 38 банків-ідентифікаторів і 104 постачальники послуг. Постійно приєднуються нові проєкти: у першому кварталі 2024 року ще вісім абонентів узгодили цей варіант авторизації на своїх сайтах та у застосунках. Це, зокрема, небанківські фінансові установи, що спеціалізуються на онлайн-кредитуванні.

Для чого потрібен Банк ID

Банк ID — це система підтвердження особи, розроблена НБУ. Вона надає користувачам зручний та безпечний доступ до багатьох фінансових і державних сервісів. Технологія дає можливість дистанційно підтверджувати особисті дані, які зберігають українські банки. Таким чином забезпечується максимально швидкий та ефективний процес ідентифікації.

Використання системи BankID розв’язує проблему верифікації користувача в інтернеті. Замість того, щоб заповнювати анкети, робити селфі та надсилати скановані документи, достатньо авторизуватись у своєму банку і надати потрібні дані. Це зокрема полегшує процеси отримання довідок на державних порталах, оформлення кредитної картки тощо.

Технологія підтверджує особистість громадянина без особистої присутності. Водночас дані людини захищені, а ризик шахрайства нульовий: адже інформація про користувача надходить від банку до отримувача зашифрованими каналами.

Процедура ідентифікації максимально проста. Після згоди користувача банк може передати наступні дані:

 • прізвище, ім’я, по батькові;
 • інформацію з паспорта (серія, номер документа, ким і коли він виданий);
 • дату і місце народження;
 • ІПН;
 • контактний номер телефона;
 • адресу електронної поштової скриньки.
Потрібний перелік індивідуально визначає надавач послуг. У будь-якому випадку, банки діляться заздалегідь погодженою інформацією в межах законодавства. Тобто дані, що потрапляють під визначення «банківська таємниця» (а це виписки з рахунків, розшифровки операцій) фінансові установи не повідомляють.

Переваги використання верифікації Банк ІД

Система Банк ІД швидко стала популярною в Україні завдяки великій кількості переваг. Серед них:

 • зручність. Користувачам не треба витрачати час на введення особистих даних для входу на новий портал. Процес ідентифікації займає лише кілька секунд;
 • економія часу. Завдяки використанню системи немає потреби йти до установи, стояти в черзі для отримання довідки чи оформлення стандартних документів. Ці послуги доступні онлайн після авторизації. Більшість з них — автоматизована;
 • високий рівень безпеки особистої інформації клієнтів. Захищена система нівелює ризики витоку особистих даних користувачів і порушення правил конфіденційності;
 • зниження кількості помилок. Автоматизована передача даних від банку дозволяє уникнути впливу «людського фактора», забезпечує точність і правильність наданої інформації.
Банк ІД — це унікальне рішення, що значно спростило доступ українців до державних і фінансових послуг. Варто зауважити, що така можливість доступна громадянам небагатьох країн світу. Україна — один з першопроходців у цьому напрямку цифровізації.

Сфери застосування BankID 

Українці щодня використовують BankID для:

 • отримання доступу до державних послуг. Віддалена ідентифікація дозволяє користувачам замовляти довідки та виписки, подавати документи, сплачувати штрафи тощо. Таким чином зникла необхідність відвідування державних органів. Взаємодія з чиновниками перейшла на новий рівень: наразі вона не потребує особистого контакту і відбувається в будь-якому зручному місці;
 • авторизації на сайтах. BankID дозволяє користувачам підписувати петиції, оформлювати заявки та виконувати інші дії на порталах, що вимагають верифікації;
 • користування фінансовими майданчиками — наприклад, криптовалютними біржами чи платіжними системами. Доволі багато проєктів, що легально працюють в Україні, використовують BankID;
 • інтернет-банкінгу. Завдяки системі BankID процес авторизації в банківському середовищі максимально простий та зручний. Водночас забезпечується повна конфіденційність операцій.
Сфери застосування BankID стрімко розширюються. Користувачі відзначають надійність і зручність такої верифікації в процесі отримання послуг, а також здійснення операцій в онлайн-режимі.

Як працює авторизація через Банк ІД

Процес максимально простий та зрозумілий. На сторінці авторизації або входу на сайт потрібно натиснути кнопку з написом «Увійти з BankID»: зазвичай вона розташована поряд з іншими методами верифікації. Далі:

 1. Оберіть банк, послугами якого ви користуєтеся для здійснення фінансових операцій. Образу після цього відбудеться автоматичне перенаправлення на сайт або в мобільний застосунок установи;
 2. Авторизуйтеся, використовуючи власний пароль для входу в систему. У більшості випадків після цього з’явиться сторінка з переліком даних, які має передати фінансова установа. Погодьтеся, якщо вас це влаштовує.
 3. Ви автоматично повернетеся на сайт сервісу, що вимагав верифікації, та отримаєте доступ до його послуг чи інших можливостей.

Використати таку систему можна зокрема для отримання мікропозики. Якщо ви бажаєте взяти кредит онлайн, скористайтеся зручними функціями Portmone. Для цього зробіть такі кроки:

 1. Увійдіть у каталог послуг і перейдіть до розділу «Кредити».
 2. Ознайомтеся з пропозиціями провідних фінансових установ та оберіть оптимального позикодавця в переліку наших партнерів.
 3. Натисніть «Оформити».
 4. Перейдіть на сайт фінустанови та подайте заявку на кредитування, в якій варто вказати особисту інформацію, а також дані картки для нарахування коштів.
 5. Натисніть кнопку «Авторизуватися за допомогою BankID». Виберіть банк, послугами якого ви користуєтеся, авторизуйтеся та дочекайтеся повернення на сайт МФО.
 6. Якщо фінустанова схвалить надання мікрокредиту, кошти надійдуть на вашу банківську картку. Зазвичай цей процес займає не більше ніж 15–30 хвилин.
Даючи згоду на вхід через BankID, ви автоматично погоджуєтеся з фактом оброблення ваших персональних даних третьою стороною. Проте використання захищеної системи зменшує ризик несанкціонованого доступу і витоку інформації.

Зауважте, що наша платформа не зберігає фінансові дані, тому для її використання верифікація не потрібна. Просто зареєструйтеся, щоб отримати доступ до різноманітних послуг, серед яких оплата рахунку за банківськими реквізитами, страхові внески, розрахунок за комуналку, навчання тощо. Безліч корисних функцій та зрозумілий інтерфейс — лише невелика частина переваг Portmone. Заходьте і досліджуйте нові можливості!

Сподобалась стаття? Оцініть, будь ласка. Автору буде приємно 😌
Та поділіться в месенджерах
Коментарі